1% Podatku dla OPP

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie każdy z Państwa może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego za rok ubiegły na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego. TWÓJ 1% - TAK MAŁO, A PRZECIEŻ TAK DUŻO !!!

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom:

W 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego. Zgodnie z nimi przekazać część swojego podatku organizacjom mogą:

1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.
  2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
  3. Podatnicy podatku liniowego.
  4. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej 19% stawki podatku.
  5. Podatnicy uzyskujący dochody kapitałowe, w tym z giełdy.

Jak przekazać 1% podatku na nasz klub:

Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić w sposób prezentowany powyżej odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36,PIT -36L, PIT-37, PIT 38, lub PIT-28) podając numer KRS naszego Klubu: KRS: 0000048120
Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje i wskazać konkretny cel - wpisać nazwę klubu sportowego MZLKS CZARNI OTMUCHÓW.