Adam Setla: Gra w ekstraklasie była spełnieniem marzeń

Dziś prezentujemy wywiad z piłkarzem GKS-u Bełchatów, a w przeszłości zawodnik naszego klubu. Adam Setla bo o nim mowa udzielił dziś krótkiego wywiadu naszej redakcji.

Cześć Adam

Adam pamiętasz jak trafiłeś do naszego klubu? Tomasz Rak był wówczas trenerem drużyny juniorów do której dołączyłeś z Górala Sidzina. Występowaliście z sukcesami w Opolskiej Lidze Juniorów. Szybko trafiłeś do drużyny seniorów w której pokazałeś szybko swoje umiejętności. Pamiętasz swój debiut w Otmuchowie?
Oczywiście że pamiętam, debiut w juniorach zaliczyłem w meczu wyjazdowy z Polonią Nysa, a debiut w seniorach w meczu na własnym boisku z Unią Tułowice.

Po kilku sezonach gry w Otmuchowie i poznaniu klubu od zewnątrz uważasz, że praca z dziećmi i młodzieżą w Otmuchowie była na wysokim poziomie i była piorytetem w działalności naszego klubu?
Uważam, że podczas mojego pobytu w klubie praca z młodzieżą była bardzo dobra. 3 miejsce w Opolskiej Lidze Juniorów tuż za Odrą Opole i MKS-em Kluczbork było niewątpliwie dużym sukcesem. Inne drużyny młodzieżowe także osiągały swoje sukcesy. To wszystko sprawiło że wysoko oceniam pracę jaką wykonywali trenerzy w klubie w szkoleniu dzieci i młodzieży. Efektem właściwego szkolenia były sukcesy jakie klub osiągał w późniejszych latach jak choćby awans do III ligi.

W obecnej kadrze naszej drużyny seniorów jest kilku zawodników z którymi występowałeś w przeszłości w naszym klubie. Utrzymujesz z którymś kontakt do dziś?
Dość często rozmawiam z Tomkiem Tomoniem to on namówił mnie na grę w  Czarnych Otmuchów.

Po odejściu z Otmuchowa byłeś zawodnikiem kilku klubów. Proszę wymień w jakich klubach grałeś do tej pory po odejściu z naszego klubu?
Odra Opole, Nadwiślan Góra, Ruch Chorzów, MKS Kluczbork, TSV Kornburg, ponownie Ruch Chorzów, Gwardia Koszalin, GKS Bełchatów

Jako zawodnik Ruchu Chorzów zaliczyłeś występ w ekstraklasie. Pamiętasz swój mecz w ekstraklasie? Jakie emocje towarzyszyły Tobie podczas debiutu w ekstraklasie?
Emocje były nie do opisania, było to spełnienie moich marzeń.

Masz na swoim koncie 15 występów na boiskach I ligi i 47 występów na boiskach II ligi w której strzeliłeś jak dotąd 20 bramek. To z całą pewnością duży sukces, że chłopak z małej Sidziny zrobił taką karierę sportową.
Osobiście nie uważam tego za jakiś wielki sukces, ale to pokazuję że nawet z tak małej miejscowości można zagrać w kilku większych klubach

Pracowałeś z wieloma trenerami w swojej karierze, powiedz proszę z którym trenerem współprace wspominasz najlepiej?
Faktycznie było ich kilku, na pewno Tomasza Raka wspominam bardzo dobrze, to trener który mnie sprowadził do Czarnych a później pomagał "wejść" do piłki seniorskiej. Kolejnym trenerem którego dobrze wspominam to trenera Dariusz Żuraw, z którym pracowałem w Odrze Opole i trener Adama Nocoń u którego strzeliłem 16 bramek w 2 lidze. Ogólnie uważam, że od każdego trenera z którym pracowałem czegoś się nauczyłem.

Obecnie jesteś zawodnikiem GKS-u Bełchatów. Jakie cele na nowy sezon przed Tobą i drużyną?
Moim głównym celem jest wywalczenie sobie miejsca w składzie GKS-u, a cele drużyny raczej ciężko określić, na pewno wygranie każdego kolejnego meczu!

Czego życzyć ci Adam na koniec tego krótkiego wywiadu?
Przede wszystkim zdrowia i będzie dobrze! Pozdrawiam wszystkich Czarnuchów!